Як уточнили в прес-службі ГУ Нацполіціі в Дніпропетровській області, протягом 2015-2016 років він обдурив понад 50 жителів Дніпра. За даними поліції, близько десяти років тому він заснував туристичну фірму "Султан-тур", яка до 2015 року чесно організовувала відпочинок жителям міста, повідомляють Патріоти України.
"Но со временем поток туристов спал, и хозяин фирмы решился на мошенничество. Сейчас в полицию обратились 20 обманутых граждан. Но у нас есть все основания считать, что их количество гораздо большее. Обращаемся к покупателям туров в этом турагентстве, заплатившим деньги и не получившим взамен путевку, обращаться по телефону "102", - повідомили в прес-службі правоохоронців.
3 жовтня 2016 року його оголосили в міжнародний розшук.
В результаті афериста знайшли в Таїланді, а 27 лютого цього року його екстрадували в Україну.
Станіславу Баєву ставиться в провину злочин за статтею "Шахрайство", згідно з якою передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років. Також на його майно буде накладено арешт, завдяки чому планують відшкодувати частину збитків, завданих потерпілим.
Фірма Баєва займалася тим, що туристів відправляла за кордон, не оплачуючи їм путівки.
Люди приїжджали, а їх в готелі ошелешують, мовляв, ніхто гроші не перераховував, і відправляли додому. Іншим і зовсім не бронювали тури, хоча гроші з відпочиваючих брали наперед, причому чималі.
Так, наприклад, одна з потерпілих, Ольга Роменська, в липні замовила тур на Шрі-Ланку вартістю близько 45 тисяч гривень. Тільки заморської екзотики дівчина не побачила - за тиждень до вильоту всі телефони турфірми перестали відповідати. Навідавшись в офіс "Султан Тур", вона зустріла у його стін ще кількох ошуканих людей, які теж купували тури через цю компанію.
Одна з туристок на ім'я Юлія вивалила за тур в Домінікану 3,5 тисячі доларів. Відпочити планувала у вересні, але не знайшла свого прізвища в списку бронювань.
Подружжя Артем і Арпік Камінський з Дніпра також недовго раділи з майбутньої відпустки в сонячному Шарм-Ель-Шейху. Вони внесли 31 тисяч гривень, отримали чек і пішли збирати валізи, але вже через два дні подзвонив менеджер зі словами: "Ви тільки не нервуйте, у нас форс-мажор".
Також відомо, що "Султан Тур" раніше була фірмою з надійною репутацією: десять років на ринку, сотні постійних клієнтів, деякі навіть договору не укладали, відразу тури готівкою оплачували.
ЗМІ зазначає, що нібито спеціально обманювати клієнтів Баєв не збирався.
Горе-підприємець просто намудрував в бізнесі і збанкрутував. Маючи туроператорську ліцензію, він продавав тури зі значними знижками, в якийсь момент витрати перевищили доходи, в загальному, потрібно було викручуватися з глухого кута. Як варіант - продавати тури без всяких гарантій. Ще у вересні 2014 року банк "Контракт" анульований фінгарантії, а за 2015 рік компанія не надала ніякої статистичної звітності.
Коли кількість неоплачених або частково оплачених заявок перевалило всі можливі межі, туроператори один за одним почали розривати з турфірмою усілякі відносини. З черговою обіцянкою виправити ситуацію, чоловік виходив на зв'язок 14 липня 2016 року, а потім пропав. Дійшло до того, що туроператорської компаніям довелося платити за раніше відлетіли на відпочинок туристів, щоб не псувати людям відпочинок.
З початком Великого посту люди починають задумуватись над тим, що можна, а чого не можна робити під час постування. На сім тижнів православним слід утриматися від розваг, скоромної їжі, грішних помислів і вчинків. Але пам'ятайте - не потрібно зводити п...
У бурхливому морі боятися треба не усіх тих, хто качає, і не того, що все гойдається. Україні потрібно боятися не громадянських протестів, а зупинки реформ. Таку думку висловив на своїй сторінці в Facebook журналіст і головний редактор сайту "Цензор.НЕ...