Три кроки ранньої діагностики онкологічного захворювання за рекомендаціями МОЗ

Нажаль сумна статистика говорить, що у 52,6% українців, яким у 2016 році вперше встановили діагноз, були виявлені злоякісні онкологічні новоутворення на І-ІІ стадіях.

Три кроки ранньої діагностики онкологічного захворювання за рекомендаціями МОЗ. Фото np.pl.uaТаку статистику надав "Центр медичної статистики Міністерства охорони здоров’я України" у відповідь на запит "Української правди.Життя" щодо ранньої діагностики раку в Україні, повідомляють Патріоти України.

Питома вага онкологічних хворих серед обстежених на ранніх стадіях така: шлунку – 34,4%; трахеї, бронхів, легенів – 23,3; молочної залози – 75,8; шийки матки – 77,0; тіла матки – 81,3; яєчника – 34,2; передміхурової залози – 43,6; нирки – 56,3; щитовидної залози – 76,7".

Статистика щодо ранньої діагностики раку в Україні. Дані Центру медичної статистики МОЗ
Захворюваність на рак в Україні у 2015-2016 роках
Захворюваність на рак серед дитячого населення (0-17 років включно) в Україні у 2015-2016 роках
Захворюваність на рак Серед дорослого населення (18 років і старші) в Україні у 2015-2016 роках

Всесвітня організація з охорони здоров'я звертає увагу на те, що в умовах обмежених ресурсів рак часто діагностується на пізніх стадіях, що призводить до низьких показників виліковування і більших витрат на лікування.

У 2015 році зафіксовано 8,8 мільйонів випадків смертей від раку, що становить один з шести випадків у світі. Від раку щороку помирає більше людей, ніж від ВІЛ/СНІД, туберкульозу та малярії разом узятих.

Навіть у країнах з надійною та налагодженою системою охорони здоров'я багато випадків ракових станів діагностується тоді, коли медикаментозне лікування вже не є ефективним.

Впровадження стратегії ранньої діагностики раку є провідним питанням для громадського здоров’я, адже це суттєво підвищує ефективність лікування.

ВООЗ рекомендує три кроки ранньої діагностики:

Крок 1

УСВІДОМЛЕННЯ ПРОБЛЕМИ ТА ПОШУК КВАЛІФІКОВАНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

Перший крок складається з двох основних компонентів:

– період оцінки (період від виявлення соматичних змін до сприйняття своєї проблеми та готовності обговорити свої симптоми з медпрацівником);

– поведінка пошуку (період від усвідомлення необхідності обговорити симптоми до початку діагностичних процедур);

Пацієнти повинні бути проінформовані про специфічні ракові симптоми, зрозуміти серйозність та важливість цих симптомів, подолати страх та упередження, що пов'язанні з раком і мати доступ до медичних установ, де надається первинна медична допомога.

Опублікував: Олена Сім
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Завтра починається Великий піст: Що можна робити, а чого не варто - роз'яснення пастиря

неділя, 10 березень 2019, 10:07

З початком Великого посту люди починають задумуватись над тим, що можна, а чого не можна робити під час постування. На сім тижнів православним слід утриматися від розваг, скоромної їжі, грішних помислів і вчинків. Але пам'ятайте - не потрібно зводити п...

"Хитати човен" для українців - це не спосіб перевернутись та втопитись, це єдиний спосіб, щоб прискорити його рух", - Юрій Бутусов

понеділок, 20 березень 2017, 0:42

У бурхливому морі боятися треба не усіх тих, хто качає, і не того, що все гойдається. Україні потрібно боятися не громадянських протестів, а зупинки реформ. Таку думку висловив на своїй сторінці в Facebook журналіст і головний редактор сайту "Цензор.НЕ...